O mne

Ahoj. Ak sa ešte nepoznáme, predstavím sa. Som žena, mama dvoch úžasných synov a manželka fantastického muža. Ženskú energiu u nás doma vyrovnáva naša štvornohá Larinka.

Pred dvomi rokmi sa mi udiala úžasná vec. Druhýkrát som vyhorela. Ak ti príde zvláštne, prečo je vyhorenie zrovna super vec, tak čítaj ďalej. Zobudilo ma to. Potrebovala som padnúť ešte raz, aby som si začala život meniť. Uvedomila som si, že nikto na svete netvorí a nie je zodpovedný za môj život, iba ja.

Zistila som, že naozaj všetko so všetkým súvisí. Všetko je energia a to ako pristupujem k sebe a k okoliu, tvorí naozaj moju realitu. Objavila som svoju autentickú ženskosť, svoju Bohyňu. 

Už ako dieťa som mala veľmi silné spirituálne dary. Nevedela som, čo to je a nevenovala im pozornoť. Vrátili sa mi. Moje Vyššie Ja, moja intuícia, ma viedla k tomu, aby som ich postupne objavovala, aktivovala a prijala. Nehanbila sa za ne. 

Môj dar a poslanie tu na Zemi je aktivovať aj v tebe tvoje poslanie a tvoje dary. Tak ako bola tvoja duša prapôvodne stvorená.  

Nie som perfektná podľa niekoho, ale som dokonalá podľa seba. 

Môj život sa v tom odráža. Tvorím si situácie a prichádzajú ľudia, ktorí sú dokonalí pre mňa. Nie len v jednoduchých situáciách. Záleží iba na mne, ako k tomu pristúpim. Rozložená na márne kúsky sa pozbieram iba ja. Je iba na mne, ktoré z tých kúskov si pozbieram a koho si pozbieram.

Mám vlastný business a robím to, po čom som vždy túžila. Mám fantastické vzťahy a ľudí okolo seba. Deje sa mi zázrak za zázrakom. Tvorím si ich sama. Sám život je zázrak. Keď som si toto uvedomila, zmenilo sa všetko.

Čo ešte?

Mám 15 rokov skúseností z korporátneho, prevažne mužského prostredia. Viedla som vlastný tím, nastavovala stratégie, starala sa o veľkých klientov ako account manager aj sales. 5 rokov som strávila na materksej dovolenke. Mojou súčasťou je stále svet mentálne a telesne hendikepovaných detí a dospelých. Vždy s nimi prežívam vzácne chvíle. Zo srdca ďakujem, že môžem byť súčasťou ich sveta. Verte, že je nás všetkých.

Odjakživa som vedela, že chcem pracovať s ľuďmi a pomáhať im. Moje miesto som našla teraz. Za všetko v živote som vďačná. S vďakou a vedomím si svojej hodnoty si svoj život tvorím. Do vzdelania som investovala nemalé úsilie a prostriedky. Z hĺbky duše verím, že náš život má byť primárne o radosti, láske, šťastí a hojnosti. Potrebujeme si to dovoliť a pracovať na tom. Tie nepríjemné veci ku nám patria. Sú veľmi potrebné na to, aby sme pochopili, čo nám neslúži.

Referencie

"Ďakujem za Janku. Za každé jedno jej slovo, ktoré vie byť láskavé, ale aj tvrdé (holt, keď sa topíte, potrebujete trošku prefackať), ktoré ku mne prišlo vždy v tej pravej chvíli. Má na to neuveriteľný dar pomenovať veci s úplnou presnosťou. Má úžasnú energiu, úsmev. Aj vďaka nej som za pár mesiacov dokázala dramaticky otočiť kormidlo môjho života a začínam si plniť svoje sny. Prajem to aj vám. Zo srdca."


Jana Straková

zakladateľka Matchie.sk 

"Janka patrí medzi tú malú skupinu ľudí na tomto svete, ktorí vás skutočne počúvajú a rozmýšľajú nad tým, čo hovoríte. Vie dať okamžitú spätnú väzbu, ktorá vás "donúti" zamyslieť sa. Má veľký talent ľudí nadchnúť a inšpirovať. Je to chodiaca energia plná entuziazmu. Páči sa mi jej schopnosť "nasávať" informácie a ich rýchla integrácia do života. U Janky to nie sú len slová, ale činy."


Andrea Luknár

zakladateľka YouTube kanála 

Jedna myšlienka, jeden cieľ

O svojom príbehu som bola porozprávať v podcaste "Na rovinu o podnikaní"

"Jana Štefániková získala skúseností z veľkých firiem ako Microsoft či HB Reavis. Už počas práce zistila, že ju baví pomáhať znevýhodneným skupinám a časť svojej profesionálnej kariéry venovala dobrovoľníctvu v Nadácii Pontis. Po čase však zistila, že práca v korporátnom svete ju nenapĺňa a hľadala životnú zmenu.

Jedinou prekážkou k samostatnosti bol však strach. Ako sa popasovala s touto výzvou, čo všetko sa naučila vo veľkých firmách a neskôr zúročila pri štarte vlastného podnikania, sa dozvieš v tejto epizóde."


Ocenenie Filantrop roka 2012

V roku 2012 som získala prestížne ocenenie filatrop roka v kategórii zamestnanec. 

"Jana Štefaníková pravidelne podporuje dobrovoľnícke aktivity nielen svojou účasťou na nich, ale aj kreatívnymi nápadmi a návrhmi na zlepšenie. Podujatia typu Darovanie krvi na pôde Microsoftu, Deň dobrovoľníctva, Naša Bratislava, spolupráca s Domovom sociálnych služieb ROSA, podpora detských domovov či občianskych združení, sú len zlomkom z celkového počtu dobrovoľníckych projektov, na ktorých participovala. "Milujem svoj život, milujem ľudí a keď môžem pomôcť, pomôžem," reagovala Štefaníková. V tejto kategórii môže byť nominovaný zamestnanec firmy, ktorý príkladom osobnej podpory verejnoprospešných aktivít, dobrovoľníckou prácou, iniciovaním nových projektov/programov či dlhoročnou prácou v tejto oblasti ide príkladom ostatným." 

Zdroj:  SME.sk