Jemnosť v nás ženách

25.05.2022

Jemnosť, ktorú máme my ženy, nemá nikto. Má ju rada príroda, majú ju radi muži a mali by sme ju mať rady aj my. Zabúdame na ňu. Škoda. Lebo však sme si rovní, lebo však emancipácia. Nemyslím, že emancipácia je práve v tom, že sa z nás majú stať muži. Inak nás nastavila príroda a tak to má byť. Tiež to ale neznamená, že sa máme podriaďovať, dávať mužov na piedestál a my sa zhadzujeme. To je potom seba ponižovanie a neúcta sama k sebe.

Hovorím o jemnosti, ktorú máme, lebo ju máme mať. Máme byť ženami. 

Spoločnosť nás ale tlačí na výkon a my sme sa tomu prispôsobili. Občas mám pocit, že robíme veci na silu, len aby sme ukázali našu sebestačnosť. Spravím toto, aj toto, aj v práci budem super, aj doma, a ešte budem 5 krát za týždeň športovať a ešte aj tie ťažké tašky odnesiem. Lebo to dám. Áno, dám. Ale načo, pokiaľ je v blízkosti muž? Môj muž mi vždy povedal: "Nenos také ťažké." Dlho som sa štorcovala. Že však v pohodééé. To dááám. Až teraz som si uvedomila, ako veľmi mu to vadilo. Nedivím sa. Pokiaľ máte pri sebe muža, netreba to dávať.

Muž je od prírody ten, ktorý chce ukázať svoju silu. 

Ak mu to znemožníme, začne byť po čase nespokojný a bude sa cítiť zbytočný. Prestane si možno vážiť sám seba a aj vás. Chcete muža, ktorý si sám seba neváži? Ja nie. Dovoľte mu tie tašky odniesť. Vy ho za to pohladkajte, dajte pusu, prejavte nehu. Uvidíte, ako to začne dobre fungovať. Kedy ste naposledy muža pohladkali? "No dobre, ale kedy ma naposledy pohladkal on? Si ma nevšíma! A toľko toho robím, ničím ho nezaťažujem." 

Neviem, či chcú muži zrovna hladkať mužov v ženskom tele.

Svoju nehu som v sebe začala odhaľovať, keď som zistila, že som víla. Objavujem ju postupne. Vnímam však veľkú zmenu. Vílou sa nazývam aj pri mojom mužovi. Nenosím tašky, pokiaľ je na blízku. Prejavujem zraniteľnosť a potrebu ochrany. A nerobím to proti môjmu presvedčeniu. Len som našla seba. Napriek tomu, že viem, že by som to dala. Ale netreba. A je to super. Vidím aj na kamarátoch, ktorý vedia o mne víle, ako dobre to prijali. Aj muži majú radi rozprávkové bytosti.

ĽÚBTE SA. Nedajte si zobrať nehu, nehanbite sa za ňu. Buďte hrdé na to, že ste nežné. Svet okolo vás to ocení.