Je OK nebyť OK

25.05.2022


Ráno sa zobudíte ááá deň BLBEC pred vami. Celé zle. "Ako je možné, že som vstala a som nevrlá a všetko mi lezie na nervy?! Veď už 10 dní som v hladine ZEN, myslím pozitívne, nič ma nevytočí, lebo cvičím jógu alebo som nedávno prečítala super motivujúci text. Mne sa to nemá stať!" Pravda je taká, že je super, keď sa vám to deje. Život nie je priamočiary. A nikto od nás nechce, aby sme boli neustále v hladine ZEN. 

Aj EKG graf je raz hore a potom dole. Znamená to, že žijeme. Na rovnú čiaru máme ešte hodne dosť času.

Dobre. Pomenovali ste si, že to dnes asi nebude úplne to pravé orechové. Máte ale stále priestor to zmierniť. Mierny deň blbec. Život nie je rovná čiara, ale ani nie je nutné ísť z extrémnych výšok do extrémnych nížin. To nás vyčerpáva a nerobí dobre. Opäť viem, o čom hovorím. Môj muž mi hovorieval onoho času: "Dievča zlaté, ideš z extrému do extrému." Priatelia, toto sa dialo v priebehu jedného dňa. Keď sa pozriem spätne, mal pravdu. Vidím seba ako chodiace nevysporiadané čudo.

Takže. Náááádych, výýýýýdych. A ideš. Sprav si z toho dňa srandu. Začni sa smiať. "OOOOkeeeej. 10 dní v hladine ZEN a teraz toto? Ne-ve-rííím." Nič, čo by ste už nezažili. 

Smiechom začína mierny deň blbec. 

Vadia vám ľudia? Buďte čo najmenej s nimi. Vyhýbajte sa úplne alebo keď nejakých stretnete, nenápadne odíďte. Pustite si dobrú hudbu, choďte do lesa, prečítajte si knihu. Vystúpte z busu do práce o zástavku skôr a prejdite sa, choďte so smeťami na pól hodinu. Buďte samy so sebou. A rozprávajte sa. Neodporúčam vašu náladu prenášať na druhých ľudí. Hlavne nie na deti. Oni za to naozaj nemôžu. Deti sú našim zrkadlom. Keď nie sme my ok, oni už vôbec nebudú. "Správa sa ako nepríčetný!" Pozrite sa na seba, ale úprimne, ako ste sa vy správali posledné obdobie.

Je OK nebyť OK. Ale s mierou.